Brug

Brug

Touw maken

Touw maken

Vanmorgen werden we om 9 uur opgehaald door een tuc tuc met driver om vervolgens naar een aanlegsteiger met boten te rijden. Daar wachtte ons de boot waarmee we weg zouden varen, de brede Bentota rivier op. Het weer was prachtig nog steeds tussen de 32 en 35 graden dus het zonneluifeltje ging gauw omhoog toen wij de boot inklauterden.

We gingen varen met een leuke Sri Lankaanse jongen die alles goed vertelde in het Engels en nu maar op zoek naar die grote krokodillen. We zagen wel een paar boomvaranen en na een poosje stopte de boot bij een aanlegsteiger waar 2 jongens zaten te wachten met een klein levend krokodilleke wat je vast mocht houden.

Aalscholver

Aalscholver

Krokodilbaby

Krokodilbaby

We voeren ook een heel stuk door mangroven heen, wat we heel mooi vonden en heel apart als je het nog nooit heb gezien. Ook legden we aan bij een kokosnotenplantage waar de eigenaresse een demonstratie gaf hoe je een kokosnoot moest splijten, nat begraven, op de vezels slaan (touwslager) en hoe je er touw, kokosmatten, lepels, vorken (slabestek) van kan maken en het sap wat erin zit op kan drinken (niet te pruimen). Het is heel erg flauw maar schijnt wel heel gezond te zijn. Ook verkocht ze allerlei voorwerpen die van kokosnoten zijn gemaakt en de prijzen wist ze ook goed. Nu weer terug naar het hotel.

Lelies

Lelies